2009.02.20. 02:07
Nyelvtanulási időközök
Több helyről is olvasni, hogy érdemes jól megtervezni a tanulási időbeosztásunkat (ez persze nem csak a nyelvtanulásra vonatkozik), amihez nem csak a hosszútávú időbeosztás tartozik hozzá, hanem bizony a napi, vagy akár órás lebontás is.
Ismeretes, hogy érdemes a tanulások között szüneteket tartani, kicsit felfrissülni, hogy utána újult erővel tudjuk magunkat belevetni az újabb kihívásokba. Azonban ehhez még hozzá lehet tenni azt is, hogy azért is érdemes ezt a modelt követni, hiszen így figyelmünkkel is játszunk. Mikor megszakítjuk a tanulást, ergo máshová irányítjuk a figyelmünket, majd utána ismét a tanulásra koncentrálunk, akkor "kénytelenek" vagyunk elménket "tornáztatni" - annak újra bele kell merülnie, keresztül kell mennie azokon a fázisokon, amik a tanulás folyamán elengedhetetlenek. Tehát ismétlünk. Minden egyes alkalommal, mikor újra nekiállunk tanulni.
Ezt magam is megfigyeltem, hogy érdemes a tanulási szakaszokat 20, maximum 30 perces időközökre osztani. Utána kicsit teszek-veszek, iszok valamit, sétálok pár percet, majd folytatom - így kénytelen vagyok újra ráhangolódni a dologra. És ez az a folyamat, ami olyan eredményessé teszi az ismétlést. Gyorsan hozzá kell tenni, hogy megértés nélkül felesleges az ismétlés! Ezt soha nem szabad elfelejteni. Ekkor történhet a legrosszabb, kialakul valami repetitív reflex, ami helytelen használathoz, ne adj isten, félreértéshez vezet, aminek ugye nem kell magyarázni a következményeit.
Számtalan helyről olvasni, hogy érdemesebb így 4x30 percet tanulni, mint egyben 2 órát. Én is érzem, hogy ez a megfelelő módszer, így ezt is figyelembe fogom venni a további tanulások során.
3 komment
Címkék: tipp észrevétel
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Héraszalon 2009.03.03. 19:38:42
Korábban említetted a Rosetta Stone-t,használod még?Mik a tapasztalataid vele?Olvastam valahol, hogy a CIA ügynökök is használják nyelvtanuláshoz!
[balint] 2009.03.04. 00:24:26
Igen, próbáltam a RS-t, de jelenleg sajnos nem tudom használni (használnám, de valamiért nem működik) - sajnos egy kicsit tolódik, amíg helyre hozom a gépemen a galibát, ami ezért felelős. Amúgy nagyon tetszik, írok majd róla bővebben is, amint folytatom vele a tanulmányaimat.
Én úgy tudom, hogy az FSI módszert (www.fsi-language-courses.com/) használták a CIA-nél, nem a Rosetta Stone-t.
Utolsó kommentek